Lars Lingman
Projektledare
RISE – Research Institutes of Sweden
lars.lingman@ri.se

Åsa Blide Larsson
Utvecklingsledare – Projektägare
Kungsbacka Förskola & Grundskola
asa.blide-larsson@kungsbacka.se

Leif Sköldberg
Rektor
Eskilstuna kommun
leif.skoldberg@eskilstuna.se

Björn Broberg
Kvalitetsstrateg IKT
Falköpings kommun
bjorn.broberg@falkoping.se

Martin Thuvesson
Skolchef kreativa skolområdet
Academedia 
martin.thuvesson@rytmus.se

Per Kassman
Digitaliseringsansvarig
Stadsmissionens skolstiftelse
per.kassman@stadsmissionensskolstiftelse.se

Jörgen Jonsson
Gymnasiechef
Västerviks kommun (Västerviks Gymnasium)
jorgen.jonsson@vastervik.se

Maria Hurtig
Utvecklingsledare digitalisering
Skellefteå kommun
maria.a.hurtig@skelleftea.se

Ellen Lindqvist
Skolchef 
AcadeMedia NTI-Gymnasiet Sverige
ellen.lindqvist@academedia.se

Sara Penje
Utvecklingschef
Lärande- och kulturförvaltningen
sara.penje@lidingo.se

Örjan Johansson
Chef skola
ATEA
orjan.johansson@atea.se

Joke Palmkvist
Affärsområdeschef skola
Microsoft AB
jokep@microsoft.com

Robert Ramberg
Professor
Stockholms universitet
robban@dsv.su.se

Patrik Hernwall
Professor
Stockholms universitet
hernwall@dsv.su.se